Coğrafya

Isparta il merkezine 75 km, Aksu ilçe merkezine bağlı 14 km uzaklıkta orta derece kalitede asfalt yolla bağlıdır. Köyün yurdumuzdaki konumu Akdeniz bölgesinin toroslar sinselesinde Dede Göl Dağı eteklerinde çam, meşe, ardıç vs. ile kaplı engebeli bir arazi üzerine kurulu bir köy olup kenarından 100 yıllık 100 m3/saniye -5000 yıllık 200m3/sn pike sahip Karağıboğazı Deresi geçmektedir. Köyümüz ormanlık ve dağlık bir yerdir.

Koçular Köyü Yakaafşar, Katip, Çepel, Barak Deresi ve Öbektaşı Köy’lerine komşudur. Köyün etrafindaki dağ, köy ve tarla isimleri şöyledir. Şamlıyaka, Sarıüssün, Asar, Şehitler Mezarlığı, Almalıseke, Almaağacı, Küçük Çukurca, Koca Çukurca, Daroğlu, Sivri, Havataşı, Çokam Armutlar, Çomar, Uzundere, Gusca, Akçesme ve Gündoluğu gibi dağ ve yer isimleri çoktur. Köyümüzde mahalleler söyledir. Gedik, Musalla ve Kocayol.

İklimi İç Anadolu’nun karasal iklimi hakimdir. Kışları uzun, yağışlı ve soğuk, yazları ise kısa ve ılımandır.

Köyümüze gelmek için Isparta Köy Otobüs terminalinden kalkan Koçular, Katip ve www.kocular.com yazılı olan otobüse binmelisiniz.
Şoför: Muhtar İsmet Özdamar

Otobüsün Kalkış Saatleri
Köyden hergün saat 15:00 de kalkıyor. Isparta’dan ise sabah 7 de kalkıyor. Yolcular evden alınıp eve teslim ediliyor bu hizmetten faydalanmak için şoförü aramalısınız. Telefon numarası 05336234914

Mobile Sliding Menu